Zapraszamy na wakacje w Norwegii i Skandynawii!

Telefon

+48 22 296 34 95

E-mail

info@fiordy.com

Rejsy wycieczkowe

Statki Hurtigruten pokonują w 7 dni 2400 km pomiędzy Bergen – bramą fiordów, a położonym daleko za Kołem Podbiegunowym Kirkenes. Historia linii sięga XIX wieku: pierwszy statek wyruszył w drogę 120 lat temu. Początkowo statki służyły do przewozu towarów i poczty pomiędzy małymi miasteczkami na wybrzeżu. Obsługiwały też lokalny ruch pasażerski. W drugiej połowie XX wieku linia Hurtigruten stała się jedną z największych atrakcji turystycznych Norwegii.

Obecnie statki wypływają z Bergen 4 razy w tygodniu, przez cały rok. Po drodze do Kirkenes zawijają do 34 portów: zarówno dużych miast, jak i malutkich osad rybackich. Trwający 7 dni rejs z południa na północ lub w przeciwną stronę odkrywa przed turystami fascynującą norweską naturę, kulturę i historię. Rejsy Hurtigruten zostały określone przez National Geographic jako „Najpiękniejsza podróż świata”. W trakcie rejsu można skorzystać z bogatej oferty tematycznych wycieczek dodatkowych, które pozwalają lepiej poznać Norwegię.

Hurtigruten to ważna część norweskiej tradycji, ale także nowoczesna linia żeglugowa, oferująca oprócz podróży wzdłuż wybrzeża, wyprawy na Spitsbergen, Islandię, Grenlandię a nawet Antarktydę.

Statki Hurtigruten to nowoczesne, bezpieczne i stabilne jednostki. Pływają po spokojnych wodach przybrzeżnych, pomiędzy brzegiem a tysiącami małych wysepek. Podróż jest spokojna i komfortowa, cały czas odbywa się bardzo blisko brzegu. Pozwala to na podziwianie niezwykłych krajobrazów podczas całej podróży.

Kategorie
Rejsy wycieczkowe
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki fakultatywne podczas rejsu Kirkenes – Bergen
Rejsy wycieczkowe
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki fakultatywne podczas rejsu Bergen – Kirkenes
Rejsy wycieczkowe
Rejs Bergen – Lofoty – Nordkapp – Kirkenes
Ładuję więcej